Ona

Ekologiczne kosmetyki dla domu

Dużo się mówi teraz o zdrowiu, ekologii i ochronie środowiska. Na rynku można znaleźć coraz więcej produktów spożywczych z ekologicznych upraw, czy kosmetyków naturalnych. Nadal jednak w większości sklepów trudno jest znaleźć ekologiczne ekologiczne środki czystości, w efekcie czego  posiłki, czy ciasta przygotowujemy w piekarniku starannie wyczyszczonym szkodliwą chemią, a domowe SPA urządzamy sobie w wannie umytej całą tablicą Mendelejewa.

Na szczęście dwie mieszkanki warmińskiej wsi, dwie bezkompromisowe i zakręcone na punkcie natury, zdrowia i ekologii kobiety, Marta i Karina postanowiły stworzyć Manufakturę kosmetyków dla domu.

Powstały ekologiczne, niebanalne, skuteczne, a jednocześnie nieszkodliwe dla ludzi i środowiska środki czystości o właściwościach aromaterapeutycznych.
W składzie produktów Klareko znajdują się wyłącznie bezpieczne i ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Co dokładnie? Otóż wszystko to, co od wieków znały i stosowały nasze babcie: soda oczyszczona, sól, ocet, kwasek cytrynowy, alkohol czy roślinne mydło naturalne. Przepiękne zapachy to zasługa starannie dobranych naturalnych olejków eterycznych.

Linia Klareko to produkty do czyszczenia powierzchni w płynie i paście (a w zasadzie w formie musu), płyn do mycia okien, płyn do zadań specjalnych (np. do czyszczenia toalet), odświeżacz powietrza, a także proszki do prania i płyn do płukania tkanin.

zdjęcie ze strony https://klareko.com
zdjęcie ze strony https://klareko.com

 

 

Ja miałam przyjemność przetestować UNIWERSALNIK, czyli płyn czyszczący niemalże do wszystkiego.  

zdjęcie ze strony https://klareko.com

Z jego pomocą bez problemu wyczyścisz blat w kuchni, czy stół w jadalni, wypucujesz armaturę w łazience, nadasz połysk kafelkom, czy ujarzmisz wszędobylski kurz. Mam wariant odprężający, o przepięknym zapachu słodkiej pomarańczy i lawendy. Jest bardzo wydajny,wystarczy kilka psiknięć, by umyć dokładnie cały kuchenny blat, czy duży stół. A ten zapach unoszący się w domu… rewelacja.

Drugim testowanym przeze mnie produktem był FENOMENALNY MUS CZYSZCZĄCY.

zdjęcie ze strony https://klareko.com

Ten niezwykły mus bezkonkurencyjnie wyczyści umywalki, wanny, toalety, kafelki, fugi, blaty, zlewy, piekarniki, kuchenki i płyty, garnki i patelnie, czyli  wszystkie powierzchnie gładkie. Bez zarysowań usunie osady i tłuste zanieczyszczenia. Pozostawi połysk i kapitalny zapach. Mus należy nałożyć za pomocą gąbki lub szmatki, a po wyczyszczeniu spłukać wodą. SPrawdziłam na kuchence i efekt był wyśmienity – kuchenka lśni, zanieczyszczenia zniknęły od ręki (nie trzeba było namaczać, ani długo pocierać), nie ma śladów zarysowań. 

Mus, który testowałam pachnie różowym grejpfrutem i miętą. To wariant odświeżający.

Z przyjemnością sprawdzę także pozostałe produkty Klareko i jeśli tak samo mnie zachwycą to z pewnością zostanę z nimi na dłużej, zwłaszcza, że ceny są bardzo przystępne, np. Uniwersalnik kosztuje 14,90, Mus 24,90, a Pachnidło (czyli odświeżacz 19,90).

Klareko to rewolucja jeśli chodzi o sprzątanie domu. Dzięki tym produktom możemy dbać o bezpieczną czystość swoich domów, korzystając przy tym z aromaterapii. Codzienne sprzątanie może więc mieć od teraz pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie nasze i naszych bliskich oraz naszej Matki Ziemi. 

A można byłoby pomyśleć, że w produktach do sprzątania domu nie może być nic wyjątkowego….

P.S. / Edit

Wiele z Was już po publikacji zapytało gdzie można je kupić. Są dostępne w sklepie internetowych Klareko, ale też w różnych sklepach ECO na terenie Polski. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Ach – i jedna ważna uwaga: to nie jest tekst sponsorowany. Naprawdę jestem zachwycona tymi produktami i z przyjemnością się nimi z Wami dzielę.