Uroda

7 Top Beauty Trends jesień-zima 18/19

O tym, co jest modne tej jesieni, mogliście przeczytać w artykule autorstwa Justyny Krawczyk – link znajdziecie tutaj.  
Skoro było o modzie, czas na urodę.
O trendach makijażowych na nadchodzący sezon jesień zima 18/19 opowie Agata Herbut, wizażystka, autorka bloga Agata Ma Nosa.  Zapraszam. 

7 TOP BEAUTY TRENDÓW JESIEŃ-ZIMA 18/19

1. Kolor
Jesień nie wyklucza koloru! Wyraziste barwy na powiekach w postaci cieni do powiek lub kolorowe eyelinery. Możesz sięgnąć po czerwony, fioletowy, miedziany, a także soczyste neony!

2. Glitter
Na szczęście kolejny sezon mój ukochany glitter okazuje się być top of the top. Połyskujące drobinki w różnych konfiguracjach  królują za kulisami pokazów już od kilku sezonów. Jesienią całe twarze modelek możemy zobaczyć u Giambattista Valli, a  subtelniejsze podejście do tego trendu widać w Chanel – złoty rozświetlacz pięknie podkreślał kości policzkowe!

3. Rzęsy!
Nie, nie sztuczne. Zmaksymalizowane, wydłużone, pogrubione, z nawet kilkoma warstwami tuszu.  Mają być widoczne, powiększać oko i nadawać spojrzeniu głębi.

4. Usta
Czerwone, szkarłatne, soczyste, a przede wszystkim idealnie wyrysowane. Wszystkie odcienie czerwieni powracają! Obok  nich znalazło się także miejsce dla pomadek, dzięki którym możesz uzyskać efekt przygryzionych warg (Chanel, Rouge Allure Liquid Powder).

5. Cera
O ile w każdym sezonie na wybiegach możemy oglądać naturalny, zdrowy blask cery u modelek,  tak na ulicy nadal króluje kilka warstw podkładu i metaliczny rozświetlacz imitujący rycerską zbroję.

Jesienią projektanci i makeup artists po raz kolejny namawiają nas do zainspirowania się zasadą less is more, a ja mam nadzieję, że będziemy z niej korzystać! 

6. Bunt
Czekałam na ciemne, bardzo punkowe smokey od dawna! Dobra wiadomość jest taka, że w tym przypadku nie musisz martwić się, aby makijaż wyglądał jak od linijki. Ma być Twój, masz się z nim dobrze czuć i masz poczuć w sobie moc. Na mnie smokey tak właśnie działa!

7. Włosy
Koczki, gładkie kucyki, a także soczyste kolory jak pomarańcz, czerwień, a nawet szkarłat. W temacie włosów natomiast polecam nieco ostrożniej podążać za trendami!

Który z tych trendów jest dla Ciebie? Na co postawisz tej jesieni? Jesteś gotowa na eksperymenty, czy jednak zostaniesz przy klasyce?