Uroda

Double Wear Estee Lauder

Double Wear od Estee Lauder to podkład, któremu jestem wierna od ponad 13 lat, a konkretnie od dnia swojego ślubu. Pokochałam go za to, że moja twarz wyglądała nieskazitelnie nie tylko podczas samej uroczystości, ale także przez całe wesele. Nigdy wcześniej nie używałam podkładu, który byłby tak trwały, a jednocześnie nie powodował efektu maski.

Od tego czasu zawsze mam jedną buteleczkę w szafce z kosmetykami i używam go na wszystkie duże wyjścia, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy mi na długotrwałym efekcie. Nakładam go pędzlem, lub Beauty Blenderem i mam pewność, że moja twarz przez cały wieczór będzie wyglądała idealnie.
Na co dzień jednak wybieram produkty o lżejszej konsystencji, dające lżejsze krycie i delikatniejszy efekt. 

Jakiś czas temu przetestowałam Double Wear Nude Cushion Stick Radiant, czyli delikatnie rozświetlający podkład w innowacyjnym opakowaniu z aplikatorem. Pomysł wydawał się interesujący i obiecujący: świetny produkt w wygodnym opakowaniu, ułatwiający nakładanie. Niestety produkt mnie nie zachwycił. Krycie było zbyt delikatne, podkład szybko się ścierał z twarzy, a gąbeczka nie rozprowadzała podkładu tak dobrze jak Beauty Blender. Dodatkowo po kilku dniach zaczęła się odrywać. Byłam rozczarowana. Wróciłam do Urban Decay Naked.

Niedawno skusiłam się jednak na najnowszy wariant z serii Double Wear, czyli DW Nude Water Fresh Makeup. Przekonały mnie liczne pozytywne recenzje osób, których zdanie cenię. I tym razem się zachwyciłam. Znalazłam godny zamiennik UD Naked 🙂

Bardzo lekki, a przy tym idealnie kryjacy podkład w płynie, który sprawia, że skóra wygląda niezwykle naturalnie, a jednocześnie pięknie i nieskazitelnie. Podkład jest bardzo trwały. Zawiera kwas hialuronowy, który zapewnia nawilżenie skóry i filtr SPF30, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Idealny produkt do codziennego stosowania. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to fakt, że odcienie – pomimo takich samych nazw – różnią się od tych w klasycznej linii Double Wear. Mój odcień to 3w1 Tawny.